Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
A wiecie w ogóle co to jest kac??
Autor Wiadomość
bartus20012 
Nowicjusz
zlowieszczy4

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 23:14   
A wiecie w ogóle co to jest kac??

A więc do tematu: Kac jest to odwodnienie organizmu i tyle :P czyli osobą umierające z pragnienia odczuwają niewyobrażalnego kaca....... Ale wracając jak dla mnie najlepsza metoda na kaca to jest maślanka,chłodny prysznic postawić klocka ,przespać 2 godzinki walnąć piwko i heeeja zdrowy :)

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 08:04   

Polecam lekture: http://www.winka.net/kac
bartus20012 napisał/a:
czyli osobą umierające z pragnienia odczuwają niewyobrażalnego kaca

Pewnie cos z tym jest, choc nie wydaje mi sie ze to to samo. W koncu wraz z piciem alkoholu dostarczamy do organizmu "trucizny" ktory pozniej musimy jakos wydalic. Przy konajacym z pragnienia tego nie ma i nie zalega mu "trucizna".

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

bartus20012 
Nowicjusz
zlowieszczy4

Wysłany: Sob Lut 10, 2007 12:41   

Tak ale kac zmniejsza ilość wody i niektórych składników odżywczych w organizmie.A słyszałeś kiedyś o aldechytu odctowym (nie pamiętam jak to dokładnie szło) ?? on jest w każdym alkoholu i przez niego sie ma kaca i jest on wykorzystywany przy leczeniu alkocholików.

Moris 
Zagłębie Komandosów

Wysłany: Sob Lut 10, 2007 12:50   

Cytat:
Aldehyd octowy powstaje w wątrobie w wyniku odwodornienia etanolu przez enzym dehydrogenazy alkoholowej. Następnie jest on przetwrzany do kwasu octowego przez odpowiednią dehydrogenazę. Aldehyd octowy jest bardziej toksyczny zarówno od etanolu, jak i od kwasu octowego, i to on jest główną przyczyną objawów przedawkowania alkoholu etylowego, popularnie zwanych kacem. N-acetylocysteina jest związkiem przyspieszającym przemianę acetaldehydu w organizmie i stąd może być używana jako "lek" na powyższe objawy.

Czyli nie jest on zawarty w alkoholu tylko, powstaje w naszych organizmach...

bartus20012 
Nowicjusz
zlowieszczy4

Wysłany: Sob Lut 10, 2007 12:58   

Ale powstaje tylko i wyłącznie przez alkohol... i tak byśmy mogli sie sprzeczać.... lepiej mi powiedz jak po porządnym chlaniu pozbyć się "wódkowstrętu" przez następne pare tygodni.Często mi sie to zdaża po sylwestrze albo urodzinach jakiś wtedy to tylko na samą myśl o czystej chce mi sie puścić chafta...

Moris 
Zagłębie Komandosów

Wysłany: Sob Lut 10, 2007 13:03   

Wszystko siedzi w tobie, odpowiednia motywacja, odpowiednie picie i wszystko będzie w porządku... Na kaca w celu pozbycia się Kwasu Octowego warto pobudzić wątrobę, tzw. klinem czyli powiedzmy kieliszkiem czystej. Ogólnie co tu mówić, przejrzyj dział kac na stronce a będziesz wiedzieć...

sloonce86 
Ekspert

Wysłany: Nie Lut 11, 2007 11:14   

3/4 tego co ty napisaliście jako nowinki to juz wczesniej napisałem :oops: fajnie ze teraz jest to juz w jednym miejscu :D :wink:

von Bentschen 
Alkus Tangens

Wysłany: Nie Lut 11, 2007 12:28   

sloonce86 napisał/a:
3/4 tego co ty napisaliście jako nowinki to juz wczesniej napisałem :oops: fajnie ze teraz jest to juz w jednym miejscu :D :wink:

Po prawdzie to w wiekszości topiców "kacowych" powtarzają się pewne myśli. Obawiam się, że nie łatwo będzię temu zaradzić.

makowa_panienka 
Specjalista
Gibka i niewywrotna

Wysłany: Wto Lut 27, 2007 18:09   

bartus20012 napisał/a:
Kac jest to odwodnienie organizmu i tyle

mam co do tego wątpliwości.
to, że chce się pić, to jeszcze nic nie znaczy ;]

Kasior 
Nowicjusz
Jabłko górą!

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 08:52   

Cytat:
Ale powstaje tylko i wyłącznie przez alkohol... i tak byśmy mogli sie sprzeczać.... lepiej mi powiedz jak po porządnym chlaniu pozbyć się "wódkowstrętu" przez następne pare tygodni.Często mi sie to zdaża po sylwestrze albo urodzinach jakiś wtedy to tylko na samą myśl o czystej chce mi sie puścić chafta...

Racja. Ostatnio miałam co nieco na ten temat mówione na chemii, więc mogę potwierdzić, że aldehyd octowy powstaje w wyniku przekształcenia alkoholu etylowego w organizmie. Chemiczka mówiła, że ponoć pomagają na kaca spożywanie jajek kurzych.

http://www.chojnice.pl/?i...dzial=2&page=23 tutaj coś na temat leczenia i profilaktyki :)

Moris 
Zagłębie Komandosów

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 14:02   

Cytat:
Chemiczka mówiła, że ponoć pomagają na kaca spożywanie jajek kurzych.

Oj nie, nikomu jajek nie polecam, może z chemicznego punktu widzenia dochodzi do jakiejść ciekawej przemiany, ale w praktyce to zupełnie się nie sprawdza... A nawet bym powiedział że przyprawiało takie spozycie o bardzo duże nudności... no i jajka w ogóle są ciężkostrawne.

Kasior 
Nowicjusz
Jabłko górą!

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 14:39   

Cytat:
Oj nie, nikomu jajek nie polecam, może z chemicznego punktu widzenia dochodzi do jakiejść ciekawej przemiany, ale w praktyce to zupełnie się nie sprawdza... A nawet bym powiedział że przyprawiało takie spozycie o bardzo duże nudności... no i jajka wogóle są ciężkostrawne.

Babka od chemii pewnie nie wprawiona xD

sloonce86 
Ekspert

Wysłany: Wto Mar 06, 2007 20:32   

makowa_panienka napisał/a:
bartus20012 napisał/a:
Kac jest to odwodnienie organizmu i tyle

mam co do tego wątpliwości.
to, że chce się pić, to jeszcze nic nie znaczy ;]

Tak na skruty to własnie kac jest reakcją na odwodneinie ale mówimy tu o samej boleści głowy a nie kosmosom jakie całym dniu picia.
Boli głowa= ododniony organism :D
masz kosmos w głowie= za duzo wypiłeś, jestes odwodniony a woda to praktycznie jedyny katalizator w naszym ciele z tąd nie zaszły w organizmie odpowednie procesy trawienne.,

Letinka 
Nowicjusz

Wysłany: Śro Lut 17, 2010 09:39   

Kac ja już teraz nie wiem co to jest kac, od kiedy siostra dała mi jednego wieczoru KC-24. Kiedyś nawet po jednym piwie miałam ból głowy, wymioty itp. Musiałam zrezygnować z picia alkoholu, dopóki właśnie nie tabletki. Teraz po ich zażyciu w czasie picia nie mam żadnych dolegliwości.

malgoskaa
Nowicjusz

Wysłany: Sob Cze 30, 2012 21:16   

ja nie wiem co to kac od pory kiedy zaczęłam stosować tabletki 2kc :)

Odpowiedz do tematu