Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób na Haśnika!
Autor Wiadomość
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 20:38   
Sposób na Haśnika!

Otóż tak sobie czytam te różne posty i tematy i doszedłem do wniosku, że napiszę mój sposób sprawdzony nie tylko przeze mnie, ale też chwalony! :wink: Z tego co czytałem to każdy zna jakąś część tego co można zrobić.. Jak wiemy alkohol wypłukuje te wszystkie minerały, sole itp z naszego organizmu.. I jak każdy pewnie wie, im więcej się najemy tłustego tym lepiej. Ale po kolei...

Zimny prysznic (choćby samej głowy!) ocuci nawet pijanego w sztok, a co dopiero jak człowiek jest na kacu. Czekolada zawiera dużo ważnych minerałów. Kefir i maślanka też, ale o tym później. Najlepszy sposób żeby nie mieć kaca (albo chociaż dużego) to jak wiemy najeść się do syta, ale też zaraz przed pójściem spać napić się tyle wody (niegazowanej bo po gazie może być ulewka :razz: ) ile mamy na stanie, albo chociaż szklankę. Po wstaniu to samo.. Woda w szklaneczce.. Do tego rano pomagają wszelkie napoje energetyzujące, kefiry i maślanki, bo to one zawierają najważniejsze składniki odżywcze.. A najwięcej maślanka (ciekawostka: ciekawe czy ktoś z Was zdawał sobie sprawę z tego że na maślance można przeżyć! Szwagier mojego kolegi miał złamaną szczękę i żył przez 2 miesiące na samej maślance!)! Do tego jajka, tabletki do rozpuszczania w wodzie, gęste soki owocowe (niektórzy rzygają, ale to sprawa indywidualna.. zależy jaki kto ma żołądek).

A mój sposób to: rano prysznic w chłodnej wodzie, kefirek (ew. maślanka), trochę czekolady, spacerek z pieskiem i jestem jak nowy! :mrgreen:

PS. Jeżeli to już nie pomaga to są dwa skuteczne, ale drastyczne sposoby... Pierwszy to pochylić się nad sedesem z palcem w ustach, a drugi to przemóc się i "walnąć jednego"... Wykrzywi ryj, ale powinno przejść! :wink: Pozdrawiam!

Grazy 
Ekspert

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 20:45   
Re: Sposób na Haśnika!

Hasiu napisał/a:
...a drugi to przemóc się i "walnąć jednego"... Wykrzywi ryj, ale powinno przejść! :wink: ...

a zdaje sie że mi tez to pomogło i nawet nie narzekalem specjalnie ze musze znowu pić, a kac naprawde był

Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 20:58   

No mnie zawsze wykrzywia... Ale 10 min później przy następnym kieliszku było już ok! :twisted:

makowa_panienka 
Specjalista
Gibka i niewywrotna

Wysłany: Śro Lip 25, 2007 10:21   

Tylko, że ja na kacu mam straszny wstręt do wszelkiego rodzaju pożywienia. Czy to czekolada, czy kefir. Po prostu nie mogę.
Więc dla mnie wszelkie sposoby związane z jadzeniem się odpadają. :P

Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny

Wysłany: Śro Lip 25, 2007 11:57   

Tak więc droga koleżanko... Przed pójściem spać szklaneczka wody i po pobudce to samo... :wink: No i prysznić! :mrgreen:

Globus
Nowicjusz

Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 23:45   

A moim zdaniem najlepiej pomaga zimny browarek :D dzisiaj sam osobiście tego doswiadczyłem. Bardzo dobry na kaca jest też sok pomarańczowy w dużych ilosciach

von Bentschen 
Alkus Tangens

Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 19:00   

Globus napisał/a:
najlepiej pomaga zimny browarek

Tak, wiele osób tak mówi. Ja mam tylko taki problem, że nie mogę się zmusić na kacu do przełknięcia piwa...
Globus napisał/a:
Bardzo dobry na kaca jest też sok pomarańczowy w dużych ilosciach
A to na pewno. Raz, że uzupełnia ilość płynów w organizmie, a po drugie jest to spora dawka ważnej witaminki C.

makowa_panienka 
Specjalista
Gibka i niewywrotna

Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 19:11   

von Bentschen napisał/a:
Tak, wiele osób tak mówi. Ja mam tylko taki problem, że nie mogę się zmusić na kacu do przełknięcia piwa...
O właśnie... Gdy widzę jakikolwiek alkohol, jeszcze bardziej chce mi się rzygać. :P

cavalegiani 
Ekspert

Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 19:48   

von Bentschen napisał/a:

makowa_panienka napisał/a:
O właśnie... Gdy widzę jakikolwiek alkohol, jeszcze bardziej chce mi się rzygać.

O kurde. To nie zazdroszcze. Mi na kacu najczesciej chce sie piwa nie mowiac o tym zeby mnie odpychalo. Raz w zyciu udalo mi sie zatruc alkoholem tak perfidnie, ze nie moglem patrzec na piwo drugiego dnia.

Globus
Nowicjusz

Wysłany: Wto Wrz 04, 2007 08:08   

cavalegiani napisał/a:
Raz w zyciu udalo mi sie zatruc alkoholem tak perfidnie, ze nie moglem patrzec na piwo drugiego dnia.

Ja raz tak się zatrułem że przez dwa dni mój żołądek nie przyjmował nawet kropli wody... wszystko wywalałem z siebie :/ dopiero mi owoce pomogły

Witu 
Nowicjusz
I Love Winko !

Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 12:39   

Muszę spróbować tego twojego sposobu anty kac przetestuje to ci powiem :) jak bd rzygał to nie próbuję twoich eksperymentów hehe :) Pozdro.

themoon666
Nowicjusz

Wysłany: Śro Lut 23, 2011 11:21   

a co sadzicie o zimnym mleku na kaca?

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 16:21   

themoon666 napisał/a:
a co sadzicie o zimnym mleku na kaca?

Ja to stosuje na kaca i zatrucia alkoholowe pomaga, polecam.

gazolina08 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 21:06   

ja polecam na kaca reddsa sun (jeśli macie wstręt do normalnego piwa)
:smile:

kacorro
Nowicjusz

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 08:58   

a ja tam pije mountain dew z początku lipnie się czuje ale przechodzi z czasem :twisted:

Odpowiedz do tematu