Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosna, ach to Ty !
Autor Wiadomość
fafel 
Nowicjusz

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 14:11   
Wiosna, ach to Ty !

Było marcowe niedzielne popołudnie, promyki ciepłego słońca zaczęły nieśmiało przebijać się przez szare chmury, na dworze zrobiło się przyjemniej, a padający od wielu dni deszcz na przemian ze śniegiem ustąpił. Był to znak, że zima przechodzi do odwrotu, aby ustąpić miejsca wiośnie. Zauważają to wszystkie istoty, zauważyliśmy to i my. Spoglądając przez okno radośnie westchnąłem: 'Ach, cóż za wspaniała plenerowa pogoda'. Nie myśląc wiele, wykonałem telefon do przyjaciela. Wcale nie zdziwiło mnie to, że jego również pobolewa trzecia noga (pewnie od zmiany pogody) i nakazuje mu udać się do Biedronki. Nie minęły trzy kwadranse, a już byliśmy gotowi aby wyruszyć na pierwszą wiosenną imprezę. Aby tradycji stało się zadość udaliśmy się do Biedronki po Big Maca czyli Amarenę i chipsy. Ucieszeni wesoło zmierzaliśmy na jedną z naszych najlepszych miejscówek zwaną 'Słupkami'. Dookoła nas przyroda budziła się do życia, ptaki kwiliły radośnie, a na gałązkach drzew i krzewów pojawiły się pierwsze pąki. Ludzie wylegli na spacery, aby zażyć pierwszego tego roku słońca. W wyśmienitych humorach pozdrawialiśmy każdego napotkanego przechodnia szczerym słowiańskim uśmiechem.

W końcu dotarliśmy na naszą miejscówkę i przystąpiliśmy do ceremonii spożywania. Na wstępie sprawdziliśmy datę produkcji- co by winko świeże było. Było idealne- wczorajsze. Następnie tradycyjnie, banderolka, łokietek i liścik. Amarena otwarta i gotowa do spożycia. Upoiwszy się bukietem zapachowym wczorajszych wiśni i przedwczorajszej siarki przystąpiliśmy do degustacji. Napój wchodził niczym nektar olimpijskich bogów. Każdy z nas wypił butelkę na dwa łyki, tocząc między łykami szczerze koleżeńskiego rozmowy. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej było i tym razem. Po krótkiej naradzie jednogłośnie stwierdziliśmy, że idziemy po kolejny trunek.

Mieliśmy isć do Biedronki, lecz po drodze napotkaliśmy uroczy osiedlowy sklepik z szyldem 'Wino, piwo, alkohol'. Niewiele myśląc wstąpiliśmy, spojrzeliśmy na najniższą półkę, a naszym oczom ukazał się cudowny widok 'Beczka Wiśniowa 1 L' cena to jedyne 5 PLN. Mieliśmy spory dylemat czy brać jedną na dwóch czy po jednej na głowę. Ostatecznie wybraliśmy drugą opcję. Poprosiliśmy ładną panią sprzedawczynię o dwie beczki, zapłaciliśmy i udaliśmy się z powrotem na 'Słupki'.

Po powrocie znów rytuał, zapach niestety nas trochę rozczarował ale cóż wypić trzeba. Tak więc zabraliśmy się za konsumpcję. Niestety beczka nie była tak zacnym trunkiem, a po zmieszaniu z Amareną okazała się katastrofalna w skutkach. Jednym słowem- najebaliśmy się świnie. O godzinie 17 mieliśmy już po imprezie, a droga do domu nie była już miłą przygodą, o drugim dniu nie wspominając.

P.S To jedna z wielu moich winowych przygód, jak chcecie więcej to nie ma problemu :D

Pozdr.

Niskobudzetowy 
Nowicjusz

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 20:14   

Przyjemnie się czyta. :) czekam na więcej :cool:

zbożowy
Zaawansowany

Wysłany: Sob Paź 31, 2009 23:10   

A ja powiem że jakieś takie średnie, brakuje jakiegoś...Czegokolwiek. Ktoś dostał w ryj? Zjawiła się policja?
To przecież nic szczególnego, nie ty pierwszy i nie ty ostatni się narąbałeś.

Jelczuu
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lis 01, 2009 15:09   

Czy każdy opis musi być istnym "Ogniem i Mieczem"? Obowiązkowo tysiąc nieprzewidzianych zwrotów akcji? Uważam właśnie że NIE, dlatego winszuję miłej opowieści w której zwórcono uwagę na inne aspekty ( zwłaszcza przyroda czy więzi koleżeńskie! ) niż NAJEBA? SI?. Plus przyjemny, klarowny w odbiorze język.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 09:57   

Zgadzam się z przedmówca nie ma to jak Kulturalna konsumpcja wina w terenie a nie od razu się najebać i potem demolować coś albo bić się z kimś jak niektórzy zbożowi userzy.

zbożowy
Zaawansowany

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:10   

Jelczuu napisał/a:
Czy każdy opis musi być istnym "Ogniem i Mieczem"? Obowiązkowo tysiąc nieprzewidzianych zwrotów akcji? Uważam właśnie że NIE, dlatego winszuję miłej opowieści w której zwórcono uwagę na inne aspekty ( zwłaszcza przyroda czy więzi koleżeńskie! ) niż NAJEBA? SI?. Plus przyjemny, klarowny w odbiorze język.

Zasadniczo historia powinna się czymś wyróżniać, ta mogła sięwydarzyćkiedykolwiek a nawet może się rozgrywać regularnie, ot taki zwykły wypad na wino tak wygląda tylko podmień trunki i miejscówy i masz własną historię.

celtyk87 napisał/a:
Kulturalna konsumpcja wina w terenie a nie od razu się najebać i potem demolować coś albo bić się z kimś jak niektórzy zbożowi userzy.

Ja grzeczny jestem :) Ale może i dlatego nie piszę opowiadań na temat jak to grzecznie wypiłem, grzecznie porozmawiałem z grzecznymi znajomymi i grzecznie udałem się spać.

Odpowiedz do tematu