Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Pijemy wina, dorastamy, a co dalej?
Autor Wiadomość
Moris 
Zagłębie Komandosów

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 22:51   
Pijemy wina, dorastamy, a co dalej?

Witam po czasie, nowych i starych użytkowników.
Po około 3 latach mojej nieobecności, wracam do korzeni, wiele się pozmieniało, wiele się działo, ale jak widać żyję i mam się dobrze :)

Pierwsze co mi przyszło na myśl czytając to wszystko co tu przelewałem zarówno w gardło jak i w treści, to to kim człowiek się staje kiedy dorasta.

Na swoim przykładzie, w skrócie - wcześniej potrafiłem połykać wina w całości, pijąc na czas i w różnej ilości jak i kompozycji, dobrze bawiąc się przy tym wszystkim. W szkole czy na początku studiów przelewałem nie jedno wino w gardło tygodniowo, jak zaczynałem najebkę werbując ludzi to kończyło się na trzech czy czterech winach na osobę.

Piłem, bawiłem się i korzystałem z życia :) Tak to wyglądało.

Dla nie jednego mogłem stwarzać wizję początków staczania się w kierunku żulerstwa...
a tutaj 26 lat na karku, wykształciłem się, jeden kierunek ukończony, drugi niepełen, własna firma rozwijająca się i działająca na kilku przestrzeniach łącząca branże informatyczne i multimedialne, do tego szereg rozwijanych pasji i zainteresowań...

Kto by pomyślał?

Może teraz nie zdarza mi się pić tanich win na codzień, ale jak trafi się okazja to nie pogardzę skosztować takiego trunku, ocenić smak, i przywołać egzystencję samego kultu taniego wina :)

Chętnie posłucham i waszych rozważań nt. dorastania z kultem tanich win na boku :)

Zowik 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Sty 26, 2013 11:25   

Ja jestem an etapie studiów i wlewania jabcoków do gardła ^^

vesslan 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lut 24, 2013 14:03   

Co tu dużo mówić, od kiedy upadł Ostrowin cały rynek jabolowy stał się beznadziejny. Te "dziwne" trunki dawały nawet satysfakcję podczas picia z oglądania samej etykiety. W związku z tym, która była lepsza od Komandosa, Platona, Dzbanów - jakoś 2-3 lata temu? Teraz nie ma co pić, a poza tym trzeba mieć też z kim, u mnie ciężko znalezc koneserów. W chwili obecnej raz na pare miesięcy się coś wychyli, bo zwyczajnie nie ma co. Te z wszechobecnej żabki są ochydne, a kamparexy są zwyczajnie nudne. Sprawa wygląda teraz tak, że jak się człowiek ruszy z miasta przypadkiem do jakiejś mniejszej mieściny, to z nadzieją wypatruje czy może na ich półkach nie stoi jakiś bardziej regionalny, odmienny jabol :!:

Bardock 
Nowicjusz

Wysłany: Pią Mar 29, 2013 21:46   

Kończę szkołę (4 technikum), powracam po dłuuugiej przerwie do korzeni winnych i powiem Wam jedno - lepiej mi się żyje. Oceny lepsze, dziewczyny fajniejsze ( :mrgreen: ) i dni milsze. :D

Zowik 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Mar 30, 2013 09:42   

Właśnie to jest to, że gdy pije tanie wino dni są ładniejsze, a oceny w szkole są lepsze. Dziwne to jest, ale tak jest ^^

WinaImport_pl
Nowicjusz

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 15:44   

Wmawiamy sobie, że jest lepiej. A na dobrą sprawę niszczymy się od środka i psujemy sobie życie.

smakoszwin
Nowicjusz

Wysłany: Śro Sie 07, 2013 01:07   

Pokrzepił mnie twój wpis, a szczególnie to, że miło wspominasz czasy młodości z tanim winem u boku, i dalej od czasu do czasu po nie sięgasz. Nie rozumiem, co jest złego w tym, że człowiek od czasu do czasu lubi się napić taniego winka, czy czegoś innego. Nie mówię tutaj o chlaniu na potęgę, czy tylko po to, żeby się jak najbardziej nawalić, bo winko jest tanie - mówię tutaj o piciu dla samego kult, tego przyjemnego uczucia, czasem posmaku siarki :mrgreen: Moim zdaniem pite przez wszystkich piwo koncernowe jest zdecydowanie gorsze od tanich win, których już prawie nikt nie pije. Cieszę się, że mam u boku kilku kompanów, którzy w potrzebie nigdy nie odmówią dobrej pryty.
Pozdro :D

WinaImport_pl
Nowicjusz

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 14:55   

Panowie a może jakieś dobre,markowe wino,co o o tym sądzicie? Bo w sklepie internetowym będzie znacznie taniej,a warto spróbować czegoś innego,nowego w smaku.

portos334 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 16:58   

Każdy ma swój czas. Pijemy wina, dorastamy i teraz wina smakujemy, delektujemy się ich smakiem.

smakoszwin
Nowicjusz

Wysłany: Śro Sty 14, 2015 23:40   

A ja jestem ciekaw, jak tam administracja forum, a szczególnie użytkownik Hoole, którego co prawda nie miałem okazji poznać ( nie moje czasy, niestety) - dalej delektujecie się tanim winkiem? A Ty, autorze tematu? Coś się zmieniło ? :) Ja rok maturalny i po winka sięgam nalewki sięgam rzadziej, ale muszę przyznać, że to w tej chwili mój ulubiony alkohol. Nie wiem, co ma w sobie tanie wino, ale po jednym Patyku stare psoty na tym forum potrafią mnie naprawdę wzruszyć. No nic, uciekam udać się w objęcia Morfeusza - myślę, że winko pod względem łatwości udania się w stan spoczynku bije na głowę wszystkie tabletki nasenne. Trzymajcie się !

zbożowy
Zaawansowany

Wysłany: Śro Lip 01, 2015 20:36   

10 lat od początków z tanimi winami, i co? Klasa średnia kurna, z nikim się napić nie da, kupiony po latach Keleris skręca kiszki. Starość.

WinoToskanii 
Nowicjusz

Wysłany: Pią Sty 29, 2016 10:51   

Ja akurat unikam tych tanich z wiadomych względów,raz że chodzi o smak,a dwa o ich jakość,ta jest po prostu bardzo niska. Polecam dobre i smaczne wina Włoskie :)

salemon 
Nowicjusz

Wysłany: Pon Sie 08, 2016 10:44   

Co macie na myśli mówiąc: tanie wina? Czy wino za 12-15 zł jest tanie? We Francji, Hiszpanii, Włoszech wina są tanie a dobre. W Polsce nie ma wielu winnic, więc wiadomo, że placimy więcej niż na południu. A wina za 5 zł to naprawdę taniutki alkohol i chyba tylko dla specyficznej grupy smakoszy. ;)

smakoszwin
Nowicjusz

Wysłany: Sob Gru 24, 2016 13:46   

Aktualnie studiuję i smutna prawda jest taka, że jabcoka nie piłem z rok. Coraz mniej ich na rynku, kiedy rok temu kupiłem Brzoskwinkę to ledwo byłem w stanie wypić, jakość się pogarsza. Nawet jak się uda znaleźć coś ze starych czasów, to z kim to wypić? Dawna paczka się rozleciała, a znajomi ze studiów patrzyliby jak na menele. Echh, Wigilia i stąd ta nostalgia, ze 2 lata temu wywaliliśmy po 2 Patyki na głowę po Pasterce. :-D Ktoś tu jeszcze jest? ;)

Vladzimierz
Nowicjusz

Wysłany: Pią Mar 10, 2017 15:48   

Ja pijam i poszukuję :mrgreen:

Odpowiedz do tematu