Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków: jakie winka i gdzie?? xDDD
Autor Wiadomość
Hanks 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lip 06, 2008 13:37   
Kraków: jakie winka i gdzie?? xDDD

Temat zakładam w celach informacyjnych^^.

Jakie winka, które można nabyc na terenie Krakowa polecacie :?:
Które są najtansze i zarazem najlepsze :?: :grin:
I gdzie można je nabyć :?:

Zapraszam do podawania swoich typów :wink: .

Pzdr
Hanks^^

cavalegiani 
Ekspert

Wysłany: Czw Lip 17, 2008 11:56   

Sprawdź sklep nocny za ul. Żuławskiego (na Nowym Kleparzu). Kiedyś tam mieli całkiem niezły wybór. Nawet Lapino Sądeckie można było dostać ale dawno mnie tam nie było więc nie mam rozeznania w aktualnym asortymencie.

W delikatesach na al. 29 listopada na przeciwko Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego jest spory wybór nalewek z Dwikóz.

W Lewiatanie niedaleko placu Na Stawach i rzut beretem od stadionu Cracovii mają Cavaliery i nalewki z Omegi.

Omegi i jeszcze kilka innych specyfików można kupić w malutkim, żulerskim sklepiku na ul. Kościuszki (po stronie ulicy, po której jest Wisła, zaraz na początku ulicy, niedaleko od mostu).

Tyle wiem na temat nalewek w Krakowie.

Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny

Wysłany: Czw Lip 17, 2008 12:55   

Nie mieszkam w Krakowie, ale we wszystkich miastach działa to mniej więcej tak samo.. A że Kraków jest duży to masz co zwiedzać.. Najlepiej się przejść po wszystkich sklepach, nawet najmniejszych, pooglądać jakie winiacze są na półeczkach, rozpisać na liście na forum i popytać jakie są, albo poszukać recenzji na portalu www.winka.net

Nie mam tutaj ochoty ani zamiaru Ci że tak powiem dowalić tekstem, ale raczej mało kto mieszka w Krakowie z forumowiczów, a to jeden z lepszych sposobów żeby się dowiedzieć..

Pozdrawiam!

PS. Zapomniałem dodać, że najlepszym sposobem jest degustacja win! :grin: Każdy ma inny gust, a my nie mamy pojęcie co może Tobie smakować! :wink:

Hanks 
Nowicjusz

Wysłany: Śro Lip 30, 2008 22:25   

Skoro na tym forum jest mało osoób z Krakowa to postanawiam samodzielnie sprawdzić wszystkie winka :mrgreen: . Swoje doświadczenia będe zapisywał w tym temacie i być może stworze coś w rodzaju przewodnika po tanich winkach Grdodu Kraka :wink: .

Leśny dzban- można nabyć w sklepach "Żabka", jest ich mnóstwo więc nie ma problemu ze znalezieniem, jak dla mnie świetny smak, przystępna cena, niebanalne opakowanie, winko warte skosztowania :wink:

Beczka Wiśniowa- zdecydowanie najlepsze winko jakie piłem, świetna w smaku i nie droga (odmiana owoce lasu jest moim zdaniem gorsza), można nabyć w wielu monopolowych, np Bosman obok Lewiatana na placu centralnym w Nowej Hucie... (naprawde warto zapamiętać lokalizacje tego sklepu gdyż mają tam bogaty wybór alkoholi w niskich cenach, każda wódka jest tańsza niż w innych sklepach... niestety najtańsze wino to właśnie beczka :wink: )

Domator- troche pachnie ketchupem po otwarciu ale w smaku jest bardzo dobry, lekko wchodzi, monopolowy na wieczystej, występuje w kilku smakach

Patyk- chyba najtańsze wino jakie jest, piłem je raz kupione w jakimś sklepie w okolicy Błoń... dokładnie nie pamiętam...

Komands (zielony)- w Zabkach, świetny smak, tani, polecam :wink:

Vorthess
Nowicjusz

Wysłany: Czw Lip 31, 2008 12:21   

ja meiszkam w krk ;]

problem u nas jest tylko taki ze w centrum, ktore jest z reguly glownym miejscem wypadowym jest drogo ;< zabka na krakowskiej zakupiłem komandosa za 5.50, na grodzkiej Lesny Owoc po 6.50, w Zorzy przy dworcu Malina(nalewka nie pamitam skąd winmar chyba czy cos) 5.50, ciezko jest trafic na winiacza w pozadnej cenie, z reguly trzeba 1-2zł dołożyc z racji dobrej lokazlizacji sklepu. No i w wielu monopolach wogole nie ma win, w kefirkach np ;(

Hanks 
Nowicjusz

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 18:19   

Vorthess napisał/a:
ja meiszkam w krk ;]

problem u nas jest tylko taki ze w centrum, ktore jest z reguly glownym miejscem wypadowym jest drogo ;< zabka na krakowskiej zakupiłem komandosa za 5.50, na grodzkiej Lesny Owoc po 6.50, w Zorzy przy dworcu Malina(nalewka nie pamitam skąd winmar chyba czy cos) 5.50, ciezko jest trafic na winiacza w pozadnej cenie, z reguly trzeba 1-2zł dołożyc z racji dobrej lokazlizacji sklepu. No i w wielu monopolach wogole nie ma win, w kefirkach np ;(

Nie zgodze się. W Krakowie winek dostatek!

Wiadomo że w okolicach rynku ciężko coś znależć. Wszystko na rynku jest droższe niż gdzie indziej więc winka naturalną koleją rzeczy też :wink: .

Na winka to proponuje wybrać się gdzieś z dala od rynku. Ja preferuje ich spożywanie na imprezach domowych a kupuje zwykle niedaleko miejsca zamieszkana w pobliskich monopolowych :wink:

Vorthess
Nowicjusz

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 22:36   

ha no wiadomo ze na żulerskich osiedlach są, ale co to za spożywanie jka nie w plenerze? :)

Hanks 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 14:44   

Amarena- (dawniej Keleris), dostępna w Biedronkach po 3,50 zł za 0,7 litra. po przeliczeniu wychodzi nawet taniej niż "Beczułka" :mrgreen: , naprawde dobry smak, taki landrynkowy, wchodzi jak kompocik

interreks 
Nowicjusz

Wysłany: Śro Lis 05, 2008 21:05   

Pilnie potrzebuje się dowiedzieć gdzie można dostać winko "Biały miś" w Krakowie - problem w tym że może być tylko i wyłącznie to a nie mogę go znaleźć w najbliższej okolicy.
Plis help.

Dudek
Nowicjusz

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 10:47   

Witam, chciałbym zapytać gdzie można kupić w krk Beczkę mocną wiśniową, w okolicach rynku/agh/azorów/bronowic małych. dziekuje za odp.

koala 
Nowicjusz

Wysłany: Pon Sty 12, 2009 18:10   

witam jestem z Krakowa, mieszkam na Prokocimiu i szukam Cavalierów w Krakowie, moze ktoś cos wie w tym temacie.?

binladen1990gno 
Nowicjusz
winko rulez :)

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 13:08   

mam pytanie czy może wie ktoś czy jest produkowane takie wino jak pavana?? kiedys to było wino produkowane dla sklep polski... a teraz już go nie ma... a winko było dobre

K2sprzyk
Nowicjusz

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 15:10   

Hmm dziwne że nikt nie wspomniał o Cherry Tropik :roll:
To winko jest świetne, jedyne 4.25 w Carrefourze na Czyżynach
A wygląda ono tak:
Cherry Tropik

cavalegiani 
Ekspert

Wysłany: Nie Lip 12, 2009 21:00   

K2sprzyk napisał/a:
4.25 w Carrefourze na Czyżynach

Cholera niezła cena. Muszę spróbować w październiku.

Mozgojebak 
Nowicjusz

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 21:50   

koala napisał/a:
witam jestem z Krakowa, mieszkam na Prokocimiu i szukam Cavalierów w Krakowie, moze ktoś cos wie w tym temacie.?

powinni miec w tesco obok OBI :mrgreen: jak nie to mozna zerknac do karfuru na cwiklinskiego :grin:

Odpowiedz do tematu