Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: holee
Wto Lut 19, 2008 22:51
Punk rock
Autor Wiadomość
Stokrotka 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Mar 29, 2008 21:00   

makowa_panienka napisał/a:
holee napisał/a:
Nie przesadzaj ze dzialaja szeroko bo jakos pierwszy raz o nich slysze, to ze w Poznaniu pogrywaja i w okolicach to nie znaczy jest gra szeroko
Grają również poza obrębem wielkopolski.

ano, grają, grają, świetny zespół, mimo, że nie przepadam za damskimi wokalami, to kobieta daje rade.

Telemah napisał/a:
6.To że ktoś słucha punk-rocka (lub to co inni uważają za punk-rock) to nie znaczy że
jest punkiem/ chce aby go za takiego uważać....

o właśnie! święte słowa. 'nie jestem punkiem i nigdy nie byłem, i nigdy tego przed wami nie krylem, nie jestem punkiem, co nie oznacza, że nie popieram, lub mi uwłacza' ; ). ja właśnie tylko słucham, jeżdże na koncerty, ale nie chcę się utożsamiać, nie mogę się utożsamiać z grupkami rozochoconych nastolatek, noszących araszmatki do kościoła i jeżdżących na łutstok, żeby stracić dziewictwo.

Telemah napisał/a:
Ps.Tak czy owak trzeba być chorym psychicznie żeby słuchać RAC-u , bo to syf jakich mało
ta muzyka propaguje tylko nienawiść , nabija mózgi g_wnem

noo bez przesady. Niektóre kawałki są po prostu świetne. a poza tym kurde, to, że słucham o białej dumie tzn, że to popieram?
nie wiem, czy kojarzycie Cymesa, w utworze Mamo Tato; on genialnie przedstawił esencję łajtpaueru ;>

Telemah napisał/a:
Co do ludzików spod znaku Oi! to trzeba uważać gdyż wśród nich są sprytnie
zakamuflowane naziolki.....

[najpierw przeczytałam "niziołki" ;d i takie wtf ^^.] nie no. Oi! wg mnie jest najlepszym rozwiązaniem, złotym środkiem, między skrajnym anarcho punkiem i RACem. i właśnie tego słucham najwięcej, ideologia też szczytna. pamiętam, jak to coraz popularniejsze się robiło w moich kręgach, to kumpel, jak np coś mi opowiadał, to zawsze tak śmiesznie podkreślał "mój przyjaciel skinhhead zrobił coś tam, coś tam" ^^.

sepin 
Nowicjusz
];p

Wysłany: Nie Lip 27, 2008 22:34   

a ja tam lubie punkow;p Slucham Siekiery, Arii,Dezertera itp ;)

zyga
Nowicjusz

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 21:28   

witam stare dobre czasy mi sie wspominją zna ktoś The Bill , Wańka Wstanka Para Wino a najbardzie to kocham KSU stare dobre czasy mi sie wracają z Ustrzyk G a zwłaszcza Wetliny i słynne Rancho oj działo sie wino szlenstwo

Grazy 
Ekspert

Wysłany: Sob Sty 17, 2009 17:22   

wycofuje to co pisałem na początku, bo obecnie nie trawie punka, nudzi mnie :lol:

Wojtas 
Specjalista

Wysłany: Sob Sty 17, 2009 22:37   

Pamietam jak bylem mlody to bardzo jaralem sie The Offspring, to bylo jeszcze w czasie jak ich klipy lecialy w tv w takim programie '30 ton' na dwojce. Polskiego punka nigdy specjalnie nie lubilem, chociaz jest kilka dobrych polskich kawałków oczywiscie.

Ostatnio ten mi wpadł w ucho:

http://www.youtube.com/watch?v=w3Wc-U28Hhk

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 22:58   

Mi się kojarzy Offspring z późniejszymi latami, jak na początku słuchali ich skejci. Mieli taki fajny nawet kawałek, zwał się zdaje się Self Eastem (?) czy jakoś tak.
Punkiem bym tego nie nazwał.

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

Wojtas 
Specjalista

Wysłany: Sob Sty 17, 2009 23:37   

Offspring zaczeli grac jeszcze pod koniec lat 80, maja spory wklad w rozwoj amerykanskiego punka. To ze tam sluchali ich skejci wynika z tego, ze tam u nich skejci sluchaja wlasnie rocka i punka, a nie białych murzynów jak u nas. Nie pamietam, zeby u mnie kiedys skejci sluchali offspringa.

Grazy 
Ekspert

Wysłany: Nie Sty 18, 2009 16:17   

holee napisał/a:
Mi się kojarzy Offspring z późniejszymi latami, jak na początku słuchali ich skejci. Mieli taki fajny nawet kawałek, zwał się zdaje się Self Eastem (?) czy jakoś tak.
Punkiem bym tego nie nazwał.

"self esteem"

To właśnie jest punk, tylko amerykański, tam się normalnie młodzież przy takiej muzyce bawi na imprezach, czego u nas nie ma. Dla nich punk to wesoła muza do zabawy, a u nas badziewie dla zbuntowanych małolatów którzy nie wiedzą co to dobra zabawa, tudzież źle ją interpretują. Na koncertach bawią się w tzw pogo, co dla mnie jest idiotyczne, wręcz zwierzęce zachowanie, bo nie wiem jak można nazwać dobrą zabawą kopanie się, odpychanie i napierdalanie pięściami, gdzie bez siniaków sie nie obejdzie, ale co kto lubi :razz:

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 17:15   

Cytat:
Dla nich punk to wesoła muza do zabawy, a u nas badziewie dla zbuntowanych małolatów

Może tak i jest, ale przyczyną tego w naszym kraju był ustrój w jakim kiedyś żyliśmy. Muzyka punkowa była dla osób, które nie godzą się z otaczającą ich rzeczywistością - buntują się przeciwko temu co widzą w szkole, na ulicy oraz w domu.
Muzyka punkowa od zawsze była buntownicza. Nie sposób jest porównywać amerykańskiego punka z tym polskim - dwie różne bajki.

Dla punk to np. Sex Pistols, a nie jacyś ładni chłopcy z fajnymi fryzurkami. Bliżej temu będzie polskiemu punkowi jednak. A Offspring to melodyjny rock.

Oczywiście każdy ma swoje zdanie i nikomu nie zamierzam nic narzucać ;) Tak ja to pojmuję.

Pozdrawiam

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

Grazy 
Ekspert

Wysłany: Nie Sty 18, 2009 17:57   

No w sumie to racja. Bez porównania.

Rolex 
Nowicjusz
RoLeX

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 00:50   

raczej preferuje punk rock oraz rock:).;0 :lol:

Skrętny Jonasz 
Ekspert
Procentus walker

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 12:04   

Gdzie wam młodzież teraz słucha punka?U mnie to dawno umarło tak samo jak spożywanie taniego wina,teraz jest badziewne techno i heinekeny.Czasem trafie na jednego kumpla co słucha punka ale tak to mało kto

Bardock 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 20:22   

Mało słucham punka, wolę metalcore/groove metal, ale The Bill jest konkretny, The Analogs także nie pogardzę. ;) Słucham jeszcze Rise Against, ale to raczej nie punk.

Odpowiedz do tematu