Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Za słuchanie Honoru wyzywają mnie od nazistki
Autor Wiadomość
von Bentschen 
Alkus Tangens

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 16:20   

Honor to nie muzyka nazistowska... Naziści byli w Niemczech 60 lat temu! Nie dajmy sobie wmówić, że ludzie, którzy śpiewają o chwale Polski to naziści, bo to zwykłe kłamstwo!

makowa_panienka 
Specjalista
Gibka i niewywrotna

Wysłany: Śro Cze 20, 2007 10:39   

von Bentschen napisał/a:
Nie dajmy sobie wmówić, że ludzie, którzy śpiewają o chwale Polski to naziści, bo to zwykłe kłamstwo!
Żydzi są idiotami, Żydzi to zakała, wszystko przez Żydów, zniszczyć Żydów... Zaiste, chwała Polski.
Owszem, śpiewają o patriotyźmie, ale czasem drażnią mnie antyżydowskie teksty. Nie, żebym ich jakoś broniła, bo nie są święci (jak nikt zresztą), ale po kiego wafla się ich tak uczepili...

Jama
Nowicjusz

Wysłany: Śro Cze 20, 2007 17:16   

noo antysemicki przykład z Honoru "a gdy tutaj ciebie nie ma wiatr wieje w stronę minionych dni, chwil które były najwazniejsze , chwil które niosły z sobą pogrom żydowkiej krwi"
albo z piosenki antihrist hammer (tytuł sam mówi za siebie) " antychrysta sztandar w niebo wznieś" takich tekstów unikam i ich nie slucham, no ale inne typowo patriotyczne to lubie :D

von Bentschen 
Alkus Tangens

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 09:21   

makowa_panienka napisał/a:
Żydzi są idiotami, Żydzi to zakała, wszystko przez Żydów, zniszczyć Żydów... Zaiste, chwała Polski.

Poppy, dobrze wiesz, że nie to miałem na myśli. Osobiście nie rozumiem jak komuś nie może odpowiadać np. tekst "Oblicza Zbrodni" (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem tytuł), a tego typu piosenki pokazują Honor w innym świetle.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 11:14   

Pozdrawiam wszystkich fanów Honoru i Konkwisty,żeby nie wyjść na naziola powiem że też nie lubię niektórych ich piosenek ale większość mi się podoba i ich słucham regularnie.
ps. nie miałem pojęcia że na takim forum mogę znaleźć ludzi którzy słuchają takiej muzyki.Pozdrawiam wszystkich NR

Wojtas 
Specjalista

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 18:22   

http://www.youtube.com/watch?v=uiMuLEXAmAc - Ten kawałek jest dobry.
Chociaż te naziole też niezłe pojeby. Czczą Hitlera jak boga, chociaż on tyle złego Polsce wyrządził.

Piotrek
Nowicjusz

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 20:51   

Jestem nowy i zaryzykuje narażenie sie co poniektorym ale co tam ;)
Slyszalem zespoly Honor, Konkwsita 88, Cyklon B, Zadruga, Baranki Boże i wiele innych czyli te "nazistowskie"
Muzyka niezla, nie zawsze ale slowa...i image tych ludzi, no wybaczcie.
Rozumiem nacjonalizm w polskim wydaniu, Szczerbiec, slowianski - Zadruga. ale żeby Polacy podniecali sie rzeczami rodem z nazistowskich Niemiec? (swastyka, ręka w geście Sieg hail) czy nawet krzyż celtycki?
Co to ma wspólnego z Polską? Trzeba być dosłownie tumanem aby być polskim nacjonalista i wyciągać rękę w geście "5 piw proszę" Kiladziesiąt lat temu ludzie którzy to robili wybijali nas Polaków,a teraz? takie "wspaniale" naśladownictwo?
Wybaczcie, dla mnie to żenada.
Jako wnuk powstańca warszawskiego ze strony ojca i wnuk oficera WP pułku ułanów ze strony matki nie chce nawet znać ani widzieć wspólczesnych polskich nacjonalistów ktorym podoba się swastyka, Hitler, czytaja Mein Kampf i unoszą rece w hitlerowskim geście.
Poglądy moje sa moje ale jesli już ma być w Polsce nacjonalizm niech on będzie Polski a nie poniemiecki

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 21:03   

Piotrek napisał/a:
czytaja Mein Kampf

Zgadzam sie z Tona Piotrek, ale... ale czemu nie czytac Mein Kampf ? Ksiazka jak ksiazka, ksiazki szkody nikomu nie czynia.
Sam nie czytalem bo nie mam skad dostac jej, ale prawde mowiac z checia bym poczytal co tam za bzdury wypiswano.

W ogole gdzies slyszalem, ze chca dopuscic Mein Kampf do obiegu jako ksiazke edukacyjna, czy historyczna czy jakos tak.

Pozdrawiam

P.s. boje sie ze znowu sie off top zrobi na temat nazizmu ;) ale jakos te dwa tematy ida ze soba w parze.

Pozdrawiam

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

Piotrek
Nowicjusz

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 21:21   

holee napisał/a:
Zgadzam sie z Tona Piotrek, ale... ale czemu nie czytac Mein Kampf ? Ksiazka jak ksiazka, ksiazki szkody nikomu nie czynia.

Jeśli chodzi o czytanie pod kątem historycznym jako dokument - jak najbardziej, sam bym przeczytał ale doskonale wiemy, że jeśli ta pozycja jest w bibliotece współczesnego polskiego nazisty to na pewno - o tym chyba doskonale obaj wiemy - nie jako pozycja do czysto historycznej analizy :)

Aminofluorek 
Nowicjusz

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 20:53   

Witam!
Osobiście bardzo lubię słuchać Honoru i Konkwisty. Bardzo przykre jest panujący w naszym niedoinformowanym społeczeństwie stereotyp całej polskiej sceny RAC jak typowo nazistowskich, co jest EWIDENTNYM kłamstwem, rozpowszechnianym przez środowiska postkomunistyczne i liberalne.

Jako, że posiadam dyskografię honoru mogę śmiało mówić o całości twórczości tego zespołu. Z przykrością muszę stwierdzić, że nagrali kilkanaście piosenek, które dla każdego Polaka są nie do zaakceptowania(gloryfikacja nazistów i nazizmu, kult rasy aryjskiej(ewentualnie pogaństwo-wedle uznania)), lecz zdecydowana większość piosenek zawiera treści antykomunistyczne i antyliberalne. Przesłaniem piosenek jest konieczność budowania silnej i narodowej Polski.
Sprawa rasizmu, "homofobi" i "walki z żydami" w piosenkach Honoru i Konkwisty
O pedalstwie nic nie będę pisał, bo to choroba i to się leczy.
Jednym z koronnych zarzutów są "ataki na żydów" i mniejszości narodowe.
Prawda jest taka: Każdy powinien żyć we własnym kraju.
Imigracja to zagrożenie dala bezpieczeństwa Polskie. Przykład ostania rebelia imigrantów muzułmańskich w Paryżu. Czy chcemy tego w Polsce?
Tylko kraj jednolity pod względem etnicznym i wyznaniowym(bez przesady, nie mam na myśli żadnej Polski Katolickiej)będzie wolny od wewnętrznych konfliktów, waśni, niepokojów.
żydzi
W latach(b.duże przybliżenie) 1400-1800(no za czas zaborów to odpowiadać nie możemy) Polska była jedyną ostoją dla żydów, gdzie z Anglii, Hiszpanii, Francji ich wypędzano jako szkodliwych i niebezpiecznych.
Wśród nagrodzonych Orderem" Sprawiedliwych wśród narodów Świata" za ratowanie żydów w czasie II wojny jest najwięcej Polaków ze wszystkich narodowości.
Jak się oni odwdzięczyli za lata tolerancji i gościny w naszej Ojczyźnie?
Po wojnie żydzi masowo wstępowali do UB(późniejsze SB) i brali krwawy odwet na Polskim podziemiu walczącym jeszcze do połowy lat 50(raczej już symboliczny opór)
Ostatni, najświeższy przykład książka "Strach" kłamliwa i bolesna dla każdego Polaka wydana przez... żyda...

Trochę odpłynąłem od tematu ale to nic
pozdrawiam

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 10:16   

Aminofluorek, ja sie z Toba kolego nic a nic nie zgadzam.

Ale nie o tym bede pisal tylko o temacie posta. Wedlug mnie jezeli zespol nagra choc jedna nazistowska piosenke to juz jest przekreslony na calej linii. Nie mozna tego marginalizowac, w Polsce takie piesni sa naprawde niesmaczne, a Ci co to spiewaja to albo sa ignorantami albo po prostu glupcami.

Pozdrawiam

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

Stokrotka 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Mar 29, 2008 20:38   

holee napisał/a:
a Ci co to spiewaja to albo sa ignorantami albo po prostu glupcami.

hm. nie można generalizować. każdy ma swoje wartości i ideały, oni przekazują je w ten sposób, póki nikomu nic złego się nie dzieje, bo raczej słowa nie zabijają, to nie powinno się krytykować nikogo. ja osobiście słucham też troche RACu, ale selektywnie dobieram piosenki, takie bardziej o zabarwieniu humorystycznym, niż nieustanne powtarzanie w kólko 'biały honor, biała duma' ;p [chociaż T? akurat piosnkę lubię ;>]. a poza tym, przecież różne zespoły grają na przestrzeni kilkudziesieciu nawet lat, to nawet jeśli kiedyś mieli poglądy typowo neonazistowskie, to teraz już mogli z nich nieco noo 'wyrosnąć' i chyba nie należy ich twórczości całkowicie skreślać. :>

Grochu 
Ekspert
Grochuuu

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 09:21   

(hah niemożliwe jak ja sie tu kłóciłam o honor) no ale kit z tym, chociaż i tak juz prawie nie słucham ale nadal uważam że lepsze takie poglądy niż żadne, chociaż nie powiem zauważyłam, sprawdziłam trochę niewiedzy wciśnięto do tych tekstów, zwłaszcza jeżeli chodzi o nordycką mitologię. No ale co kapela to zwraca uwagę na coś innego:)

Wojtas 
Specjalista

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 16:16   

Powiedzialbym ze Honor mial kilka fajnych kawalkow, ale prawda jest taka, ze wiecej bylo robionych o niemieckich nazistach niz Polakach, wiec ciezko powiedziec zeby to byli patrioci. Szkoda ze teraz tak sie robi, ze z nazistow robi sie patriotow, a zapomina z kim prawdziwi patrioci walczyli w czasie wojny :(

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 21:01   

Teraz się robi z patriotów nazistów, wg tvn i wyborczej każdy kto kocha Polskę jest nazista i rasistą.

Odpowiedz do tematu