Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
300
Autor Wiadomość
von Bentschen 
Alkus Tangens

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 10:15   

Ostatni dobry film historyczny jaki widziałem to był "Yamato", produkcji japońskiej. Ojciec jednego dnia przyniósł płytę DVD z jakiejś gazety to sobie obejrzałem. Nie jest to co prawda starożytność, ale II Wojna Światowa, lecz i tak polecam. Zwłaszcza jak ktoś interesuje się marynarką wojenną (dla niewtajemniczonych - Yamato był największym okrętem wojennym II WŚ, jak nie największym w historii, wyłączając naturalnie lotniskowce).

Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 11:32   

Dla mnie najlepsze są filmy wojenne starego typu.. Chodzi o te bez tych takich "wybuchów" itp.. Nie są one aż tak realistycznie pokazane, ale aktorzy, którzy w nich grali włożyli w to całe swoje serce i umiejętności, żeby tak właśnie to wyglądało.. Podobają mi się też oczywiście te nowe produkcje, ale tamte mają tą... duszę..

A co do filmu 300.. Oglądałem, ale żeby jakoś szczególnie mi sie podobał? Był fajny, ale czy powalający? Jak dla mnie troszkę za bardzo spicowany, ale jest ok! :wink:

michalwinny
Nowicjusz

Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 17:12   

Ja też bardzo lubię filmy historyczne. 300 nie widziałem, ale nadrobię niebawem filmowe zaległości to wtedy obejrzę. Przyłączam się do stwierdzenia że denerwujące są w tych filmach
lśniące bielusieńkie zęby bohaterów. Mnie denerwują jeszcze czyste stroje, chorągwie, zadbane, czyste wnętrza komnat i ogólnie spektakularnie prezentujące się zamki. Do tego przykładne utrzymane w czystości miasta i wsie. Przecież wiadomo że tak nie było. Są oczywiście filmy w których np. średniowiecze zostało przedstawione w bardzo realistyczny sposób. Przykładem może być film Larsa Von triera "Medea". Przegniłe komnaty brudne stroje bohaterów. Z ekranu bije smród i zgnilizna. Wiarygodnie dawne czasy przedstawiają też twórcy Monty Pythona.

Krzysio 
Nowicjusz

Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 21:50   

hmm film filmem ja jestem w bractwie historycznym i zapewniam was przezycia na polu bitwy sa o wiele lepsze niz w rakcie ogladania tagiego filmu poszukajcie w waszym miescie, w pawie kazdym wiekszym czy mniejszym miescie istnieje jkakies bractwo a przygody z nim zwiazame sa poprostu nie do opisania

von Bentschen 
Alkus Tangens

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:03   

michalwinny napisał/a:
Ja też bardzo lubię filmy historyczne. 300 nie widziałem, ale nadrobię niebawem filmowe

Pisałem już, 300 ma z historią tyle wspólnego co ja z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Gedeonitów.
O film, który pokazuje prawdziwą (a przynajmniej to, co uważamy za prawdziwą) historię jest niewiele. Takie filmy byłyby zbyt nudne dla większości ludzi.

zUe dazy 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 13:30   

Z bractwami wszystko fajnie i w ogóle, tylko bez kasy i czasu nie ma co się na to porywać;/ i nie jest to raczej jednorazowa inwestycja, bo sprzęt się psuje, moja sztaba wygląda teraz jak puzzle:P.

Co do filmu to 300 akurat mnie wybitnie nudziło, postacie takie bezpłciowe, wyciągające jabłka nie wiadomo skąd, bo togi kieszeni nie miały^^. I jak wspomniano wyżej film jak już może być ewentualnie w drodze największego wyjątku histeryczny.

Inne filmy o tematyce "historycznej" które mi się mimo wszystko podobały (bo jednak lubię takie kino:)) to:
-Braveheart - za brud, smród, krew i facetów w spódniczkach z niewydepilowanymi nogami.
-Królestwo niebieskie- Pomijając niektóre sztuczne do bolu postacie, to fajny klimacik i muzyczka

Krzysio 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 15:56   

zUe dazy, faceci w spodniczkach z niewydepilowanymi nogami powiadasz:D:D ja bym wolal kobitki w mini z wydepilowanymi nogami:D

kaerpe 
Nowicjusz

Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 19:40   

jeśli chodzi o filmy wojenne to ja wolę czasy nowsze - 9 kompania (polecam), Stalingrad, mniej więcej w tym stylu ;) (cholera, skleroza, tytułów więcej nie pamiętam...)

Grochu 
Ekspert
Grochuuu

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 22:00   

Bathory dobry film, polecam

gryzka 
Nowicjusz

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 16:10   

Na poczatku troche sceptycznie podeszłam do tego filmu ale finał był super. Bardzo podoba mi sie 300.

Odpowiedz do tematu